ToolQuestor Logo

Auth.js vs Clerk: Funkcje, Ceny i Opinie Użytkowników 2026

Auth.js logo

Auth.js

Darmowa otwartoźródłowa biblioteka uwierzytelniania

Auth.js screenshot
VS
Clerk logo

Clerk

Kompleksowa autoryzacja dla nowoczesnych aplikacji

Clerk screenshot

Czym są Auth.js i Clerk?

Auth.js logo
Auth.js

Auth.js to kompletne rozwiązanie do uwierzytelniania, które działa w różnych frameworkach JavaScript. Zapewnia wszystko, co potrzebne do dodania bezpiecznych systemów logowania na stronach internetowych i w aplikacjach. Użytkownicy mogą logować się za pomocą istniejących kont na usługach takich jak Google czy GitHub, można też korzystać z magicznych linków wysyłanych na e-mail lub tradycyjnych kombinacji nazwy użytkownika i hasła.

Biblioteka jest niezależna od środowiska uruchomieniowego, co oznacza, że dostosowuje się do pracy z Next.js, SvelteKit, Express, Qwik i innymi frameworkami. Zarządza sesjami, chroni ścieżki i łączy się z bazami danych, gdy jest to potrzebne. Auth.js przestrzega standardów sieciowych i najlepszych praktyk bezpieczeństwa, dzięki czemu jest zarówno bezpieczny, jak i niezawodny. Ponieważ jest open source, kod jest publicznie dostępny do przeglądu i wkładu od programistów na całym świecie.

Clerk logo
Clerk

Clerk to platforma uwierzytelniania, która obsługuje wszystkie aspekty tożsamości użytkownika i kontroli dostępu. Otrzymujesz gotowe ekrany logowania, strony profilu użytkownika oraz narzędzia do zarządzania kontem, które możesz dostosować do swojej marki. W przeciwieństwie do podstawowych rozwiązań uwierzytelniania, Clerk oferuje zaawansowane funkcje od razu po wyjęciu z pudełka.

Obsługuje wiele metod logowania, w tym hasła z wykrywaniem naruszeń, logowania społecznościowe od dostawców takich jak Google i GitHub, kody e-mail oraz weryfikację SMS. Dla aplikacji biznesowych Clerk zawiera organizacje z rolami i uprawnieniami, co pozwala łatwo tworzyć funkcje oparte na zespołach.

Platforma obsługuje również wymagania bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe, zarządzanie sesjami i śledzenie urządzeń. Wszystko jest zarządzane za pomocą panelu, w którym możesz monitorować użytkowników, konfigurować ustawienia i uzyskiwać szczegółowe analizy.

Funkcje Auth.js i Clerk

Auth.js logo
Auth.js
  • Wsparcie dla OAuth 2.0 i OpenID Connect

  • 80+ wstępnie skonfigurowanych dostawców uwierzytelniania

  • Uwierzytelnianie za pomocą magicznego linku w e-mailu

  • Uwierzytelnianie za pomocą nazwy użytkownika i hasła

  • Logowanie bezhasłowe WebAuthn

  • Wsparcie dla wielu frameworków (Next.js, SvelteKit, Express)

  • Adaptery baz danych dla głównych baz danych

  • Sesje JWT lub bazodanowe

  • Wbudowane funkcje bezpieczeństwa

  • Wsparcie dla niestandardowych stron

  • Gotowe do użycia z TypeScript

  • Open source i darmowe

Clerk logo
Clerk
  • Gotowe komponenty uwierzytelniania i interfejsy użytkownika

  • Ponad 20 dostawców logowania społecznościowego, w tym Google i GitHub

  • Uwierzytelnianie wieloskładnikowe za pomocą SMS i aplikacji uwierzytelniających

  • Uwierzytelnianie hasłem z automatycznym wykrywaniem naruszeń

  • Organizacje z rolami i uprawnieniami dla zespołów

  • Enterprise SSO z obsługą SAML i OAuth

  • Zarządzanie sesjami i śledzenie urządzeń

  • Webhooki i dostęp do API dla niestandardowych integracji

  • Zgodność z SOC 2 i HIPAA

  • Bezpłatny plan z 10 000 aktywnych użytkowników miesięcznie

Przypadki użycia Auth.js i Clerk

Cennik Auth.js i Clerk

Auth.js logo
Auth.js

Auth.js jest całkowicie darmowy w użyciu, bez żadnych poziomów cenowych ani ukrytych kosztów. Jako projekt open-source, jest licencjonowany na podstawie licencji ISC, która pozwala każdemu na swobodne korzystanie, modyfikowanie i dystrybucję oprogramowania zarówno w projektach prywatnych, jak i komercyjnych.

Nie ma żadnych opłat abonamentowych, limitów użytkowania ani opłat za jakiekolwiek funkcje. Wszystkie możliwości, w tym wsparcie dla nieograniczonej liczby dostawców, integracje z bazami danych oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, są dostępne bezpłatnie. Czyni to Auth.js doskonałym wyborem dla projektów każdej wielkości, od małych stron osobistych po duże aplikacje korporacyjne.

Projekt jest utrzymywany przez społeczność współtwórców i jest obecnie częścią Better Auth Inc. Programiści mogą wnosić wkład do projektu, zgłaszać problemy oraz korzystać ze wsparcia społeczności poprzez dyskusje na GitHub, całkowicie bezpłatnie.

Clerk logo
Clerk

Clerk oferuje elastyczne ceny, aby wspierać projekty o różnej wielkości. Plan darmowy obejmuje 10 000 aktywnych użytkowników miesięcznie ze wszystkimi podstawowymi funkcjami, gotowymi komponentami oraz obsługą niestandardowych domen. Użytkownicy, którzy się zarejestrują, ale nigdy nie wrócą, są całkowicie bezpłatni.

Plan Pro kosztuje tylko 0,02 USD za aktywnego użytkownika miesięcznie po przekroczeniu pierwszych 10 000 darmowych użytkowników. Plan Pro obejmuje usunięcie brandingu Clerk, funkcje listy dozwolonych i zablokowanych oraz możliwość dostosowania czasu trwania sesji.

Dla zaawansowanych potrzeb dodatki kosztują po 100 USD miesięcznie każdy. Dodatek Zaawansowane Uwierzytelnianie zapewnia uwierzytelnianie wieloskładnikowe, śledzenie urządzeń oraz korporacyjne SSO. Dodatek Zaawansowana Administracja zawiera możliwość podszywania się pod użytkowników oraz dzienniki audytu.

Organizacje zaczynają się od 1 USD za aktywną organizację miesięcznie po przekroczeniu pierwszych 100 darmowych, z nieograniczoną liczbą członków w organizacji w planie Pro.

Plany Enterprise oferują indywidualne wyceny z gwarancją dostępności na poziomie 99,99%, umowami SLA wsparcia, zgodnością z HIPAA, dedykowanym wsparciem na Slacku oraz pomocą przy wdrożeniu. Rabaty dla startupów są dostępne poprzez partnerów takich jak Y Combinator i Stripe Atlas.

FAQ: Auth.js vs Clerk

Auth.js logo
Auth.js
Clerk logo
Clerk

Opinie: Auth.js vs Clerk

Auth.js logo
Auth.js
0.0

Na podstawie 0 recenzji

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Clerk logo
Clerk
0.0

Na podstawie 0 recenzji

5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Porównaj Auth.js z innymi narzędziami

Porównaj Clerk z innymi narzędziami