Cursor CLI vs Cursor: Funkcje, Ceny i Opinie Użytkowników 2026
Cursor CLI
agent AI do kodowania dla Twojego terminala

Cursor CLI
agent AI do kodowania dla Twojego terminala

Czym są Cursor CLI i Cursor?
Cursor CLI to agent kodowania uruchamiany bezpośrednio w terminalu, zamiast w edytorze. Piszesz, czego chcesz, zwykłym językiem, a on czyta Twoje pliki, planuje pracę, wprowadza zmiany i uruchamia polecenia za Twoją zgodą.
Korzysta z tych samych modeli i narzędzi co edytor Cursor, więc działa tak samo, niezależnie od tego, czy używasz VS Code, JetBrains, Neovim, czy nie używasz żadnego edytora. Możesz go używać do szybkich, jednorazowych zadań lub uruchamiać go bez podpowiedzi w skryptach, GitHub Actions i innych potokach automatyzacji.
Obsługuje wiele modeli AI od różnych firm, łączy się z zewnętrznymi narzędziami przez MCP i umożliwia przekazywanie długotrwałych zadań do chmury.
Cursor to edytor kodu zbudowany do pracy z agentami AI. Wygląda i działa jak znany edytor, ale zamiast jedynie sugerować linię kodu, potrafi zrozumieć cały projekt i wprowadzać zmiany w wielu plikach jednocześnie.
Opisujesz, czego potrzebujesz, prostym językiem, a agent eksploruje twój kod, tworzy plan, edytuje pliki, uruchamia polecenia i sprawdza swoją pracę. Obsługuje proste autouzupełnianie do szybkich poprawek oraz pełny tryb agenta do większych zadań, takich jak naprawianie błędów czy budowanie nowych funkcji.
Cursor działa również z terminala, przez internet i z aplikacji mobilnej, dzięki czemu możesz rozpocząć zadanie na jednym urządzeniu i sprawdzić je na innym. Korzystają z niego codziennie zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły.
Funkcje Cursor CLI i Cursor
Uruchamia agenta kodowania bezpośrednio w terminalu
Tryby Agent, Plan i Ask dla różnych potrzeb
Dostęp do wielu modeli AI od różnych dostawców
Łączy się z zewnętrznymi narzędziami przez MCP
Tryb bezgłowy dla skryptów i potoków CI
Tryb piaskownicy i monity o zatwierdzanie poleceń
Wznawianie sesji i przekazywanie do agenta chmurowego
Działa z dowolnym edytorem lub bez żadnego
Tryb agenta AI do edycji całego projektu
Inteligentne wieloliniowe autouzupełnianie (Tab)
Composer do planowania zmian w wielu plikach
Agenci w chmurze i działający w tle
Agent swarms do dużych zadań
Niestandardowe reguły i umiejętności wielokrotnego użytku
Obsługa MCP dla zewnętrznych narzędzi
Wybór spośród wielu modeli AI
Aplikacje na komputer, internet, CLI i urządzenia mobilne
Bugbot do automatycznego przeglądu kodu
Przypadki użycia Cursor CLI i Cursor
Cennik Cursor CLI i Cursor
Cursor CLI ma darmowy plan Hobby z ograniczoną liczbą żądań agenta, abyś mógł go wypróbować.
Pro (20 USD/miesiąc): Rozszerzone limity agenta, modele graniczne, obsługa MCP i agenci chmurowi.
Pro+ (60 USD/miesiąc): Trzykrotnie większe limity niż w Pro z tymi samymi funkcjami.
Ultra (200 USD/miesiąc): Dwudziestokrotnie większe limity niż w Pro plus priorytetowy dostęp do nowych funkcji.
Teams Standard (40 USD/użytkownik/miesiąc): Wspólny kontekst zespołu, analityka użycia i logowanie jednokrotne.
Teams Premium (120 USD/użytkownik/miesiąc): Pięciokrotnie większe limity niż w Standard z tymi samymi funkcjami zespołowymi.
Rozliczenie roczne obniża cenę na większości planów, a plan Enterprise z niestandardową wyceną dodaje pulowane użycie, dzienniki audytu i zarządzanie kontem dla większych firm.
Cursor ma bezpłatny plan Hobby z ograniczonymi żądaniami agenta i dostępem do Composer, więc możesz go wypróbować przed opłaceniem.
Dla użytkowników indywidualnych plan Pro kosztuje 20 USD miesięcznie (lub 16 USD miesięcznie przy rozliczeniu rocznym) i dodaje rozszerzone limity agenta, modele nowej generacji, agentów w chmurze i obsługę MCP. Pro+ kosztuje 60 USD miesięcznie za trzykrotność limitów Pro, a Ultra kosztuje 200 USD miesięcznie za dwudziestokrotność limitów Pro plus priorytetowy dostęp do nowych funkcji.
Zespoły mogą wybrać Standard za 40 USD za użytkownika miesięcznie lub Premium za 120 USD za użytkownika miesięcznie, oba z niższą stawką przy rozliczeniu rocznym. Te plany dodają scentralizowane rozliczenia, rynek zespołowy, współdzielonych agentów w chmurze, analitykę użycia i logowanie jednokrotne.
Duże organizacje mogą skontaktować się z Cursor w sprawie wyceny Enterprise, która dodaje łączne wykorzystanie, fakturowanie, SCIM i dzienniki audytu.
FAQ: Cursor CLI vs Cursor
Opinie: Cursor CLI vs Cursor
Na podstawie 0 recenzji
Na podstawie 2 recenzji
Porównaj Cursor CLI z innymi narzędziami
Codex
agent programistyczny AI od OpenAI dla programistów
OpenCode
Twój darmowy agent kodowania open source
GitHub Copilot CLI
agent kodowania AI dla terminala
Kimi Code
agentowy asystent kodowania od Moonshot AI
Grok Build
agent kodujący AI od xAI dla terminala
Qwen Code
otwartoźródłowy agent kodowania w terminalu
Claude Code
agentowe narzędzie do kodowania od Anthropic
Devin Desktop
IDE z centrum dowodzenia agentami kodującymi AI
Zed
edytor kodu w języku Rust z AI i współpracą
Porównaj Cursor z innymi narzędziami
Zed
edytor kodu w języku Rust z AI i współpracą
Devin Desktop
IDE z centrum dowodzenia agentami kodującymi AI
Codex
agent programistyczny AI od OpenAI dla programistów
Claude Code
agentowe narzędzie do kodowania od Anthropic
Augment Code
agenci AI do kodowania dla zespołów deweloperskich
GitHub Copilot
programista AI do pomocy przy kodowaniu
OpenCode
Twój darmowy agent kodowania open source
GitHub Copilot CLI
agent kodowania AI dla terminala
Kimi Code
agentowy asystent kodowania od Moonshot AI
