Thunder Client vs Postman: Funkcje, Ceny i Opinie Użytkowników 2026
Thunder Client
Lekka wtyczka do testowania API dla VS Code

Postman
Kompleksowa platforma do tworzenia API do testowania i współpracy

Thunder Client
Lekka wtyczka do testowania API dla VS Code

Postman
Kompleksowa platforma do tworzenia API do testowania i współpracy

Czym są Thunder Client i Postman?
Thunder Client to narzędzie do testowania REST API, które działa wewnątrz Visual Studio Code. Możesz wysyłać żądania, sprawdzać odpowiedzi i organizować swoje testy API bez otwierania innego programu. Działa tak samo jak inne narzędzia do testowania API, ale działa bezpośrednio w edytorze kodu.
Rozszerzenie zapisuje wszystkie Twoje żądania i ustawienia na Twoim komputerze. Dzięki temu jest szybkie, prywatne i może działać bez dostępu do internetu. Możesz również zapisywać dane testowe w repozytoriach Git, co ułatwia dzielenie się nimi z zespołem.
Thunder Client oferuje zarówno wersje darmowe, jak i płatne. Wersja darmowa świetnie sprawdza się do podstawowego testowania, podczas gdy płatne plany dodają funkcje takie jak nieograniczona liczba testów, narzędzia do zarządzania zespołem oraz zaawansowane opcje testowania dla firm.
Postman to kompleksowa platforma do pracy z API na każdym etapie ich cyklu życia. Oferuje narzędzia do wysyłania żądań API, przeglądania odpowiedzi, pisania testów, tworzenia dokumentacji oraz monitorowania wydajności. W przeciwieństwie do podstawowych klientów HTTP, Postman zapewnia pełne środowisko, w którym zespoły mogą organizować swoją pracę w kolekcje, udostępniać je współpracownikom i automatyzować testy.
Platforma zawiera łatwy w użyciu interfejs, który pozwala tworzyć żądania bez konieczności pisania kodu, choć wspiera również zaawansowane skrypty, gdy jest to potrzebne. Postman działa jako aplikacja desktopowa, aplikacja webowa lub za pomocą narzędzi wiersza poleceń do automatyzacji. Integruje się z popularnymi narzędziami deweloperskimi i wspiera współpracę zespołową poprzez przestrzenie robocze, co czyni go idealnym zarówno dla indywidualnych programistów, jak i dużych organizacji tworzących złożone systemy API.
Funkcje Thunder Client i Postman
Lekka wtyczka do VS Code do testowania API
Przechowywanie lokalne zapewnia prywatność i bezpieczeństwo danych
Synchronizacja z Git dla współpracy zespołowej
Kolekcje organizują powiązane żądania API
Zmienne środowiskowe dla różnych ustawień
Testowanie bez skryptów z prostym interfejsem
Integracja CLI do automatycznego testowania
Obsługa GraphQL, WebSocket i gRPC
Łączenie żądań i zaawansowane skryptowanie
Integracja AI przez serwer MCP
Kompletny klient API dla REST, GraphQL, SOAP, WebSocket
Automatyczne testowanie z obsługą JavaScript
Automatycznie generowana dokumentacja z przykładami kodu
Serwery mock do wczesnego testowania
Monitorowanie API i alerty
Przestrzenie robocze do współpracy zespołowej
Kontrola wersji i historia
Zarządzanie zmiennymi środowiskowymi i sekretami
Asystent zasilany sztuczną inteligencją (Postbot)
Integracje z ponad 50 narzędziami deweloperskimi
Uruchamiacz kolekcji w wierszu poleceń (Newman)
Funkcje zarządzania i bezpieczeństwa API
Przypadki użycia Thunder Client i Postman
Cennik Thunder Client i Postman
Thunder Client oferuje elastyczne ceny dostosowane do różnych potrzeb. Plan darmowy daje dostęp do rozszerzenia z 30 uruchomieniami kolekcji i podstawowymi funkcjami, ale jest ograniczony wyłącznie do użytku osobistego, niekomercyjnego.
Plan indywidualny kosztuje 49 USD rocznie i obejmuje 100 uruchomień kolekcji, zaawansowane skrypty, łączenie żądań oraz dostęp do testowania WebSocket, SSE i gRPC. Ten plan jest odpowiedni dla freelancerów.
Dla zespołów plan biznesowy kosztuje 7 USD miesięcznie za użytkownika i obejmuje 500 uruchomień kolekcji, funkcje zespołowe, integrację CLI oraz możliwość płatności fakturą.
Plan korporacyjny za 16 USD miesięcznie za użytkownika oferuje nieograniczoną liczbę uruchomień kolekcji, priorytetowe wsparcie, aktywację offline, zaszyfrowane środowiska, integrację menedżera sekretów z Azure i AWS oraz funkcje jednokrotnego logowania dla przedsiębiorstw.
Postman oferuje elastyczne ceny dostosowane do różnych wielkości zespołów i potrzeb.
Plan darmowy: Obejmuje nieograniczoną liczbę podstawowych żądań API, do 3 współpracowników oraz 50 darmowych aktywności asystenta AI miesięcznie. Idealny dla osób indywidualnych i małych zespołów rozpoczynających pracę.
Plan podstawowy (14 USD za użytkownika/miesiąc): Dodaje nieograniczoną liczbę współpracowników, 10 000 żądań serwera mock, 10 000 żądań monitorujących oraz 30-dniową możliwość odzyskiwania kolekcji. Idealny dla rozwijających się zespołów.
Plan profesjonalny (29 USD za użytkownika/miesiąc): Zawiera wszystko z Planu podstawowego oraz wewnętrzne przestrzenie robocze, przestrzenie robocze partnerów, zaawansowane kontrole dostępu i 90-dniową możliwość odzyskiwania kolekcji. Najlepszy dla ugruntowanych zespołów współpracujących z partnerami zewnętrznymi.
Plan Enterprise (49 USD za użytkownika/miesiąc): Kompletny pakiet z nieograniczonymi prywatnymi API, jednokrotnym logowaniem (SSO), zaawansowanym bezpieczeństwem, dedykowanym wsparciem klienta oraz 100 000 żądań serwera mock. Stworzony dla dużych organizacji.
Dostępne są również dodatkowe rozszerzenia, takie jak Postbot AI (9-19 USD/użytkownika/miesiąc), Collection Runner (49 USD/użytkownika/miesiąc) oraz Advanced Security (29 USD/użytkownika/miesiąc).
FAQ: Thunder Client vs Postman
Opinie: Thunder Client vs Postman
Na podstawie 0 recenzji
Na podstawie 0 recenzji
Porównaj Thunder Client z innymi narzędziami
Bruno
Szybki offline'owy klient API dla programistów
Hoppscotch
otwarte narzędzie do testowania API dla szybkiego rozwoju
Insomnia
otwarty klient API dla REST, GraphQL i nie tylko
Testfully
Niedroga platforma do testowania i monitorowania API dla programistów
Katalon
Automatyzacja testów zasilana sztuczną inteligencją dla aplikacji internetowych, mobilnych, API i desktopowych
HTTPie
Darmowe otwarte narzędzie do testowania API
Paw
natywny klient HTTP dla macOS do testowania i tworzenia API
Firecamp
Otwartoźródłowa platforma do testowania API dla REST, GraphQL i WebSocket
SoapUI
Darmowe, otwartoźródłowe narzędzie do testowania API dla usług SOAP i REST
Porównaj Postman z innymi narzędziami
Insomnia
otwarty klient API dla REST, GraphQL i nie tylko
Hoppscotch
otwarte narzędzie do testowania API dla szybkiego rozwoju
Bruno
Szybki offline'owy klient API dla programistów
Testfully
Niedroga platforma do testowania i monitorowania API dla programistów
Katalon
Automatyzacja testów zasilana sztuczną inteligencją dla aplikacji internetowych, mobilnych, API i desktopowych
Firecamp
Otwartoźródłowa platforma do testowania API dla REST, GraphQL i WebSocket
Paw
natywny klient HTTP dla macOS do testowania i tworzenia API
HTTPie
Darmowe otwarte narzędzie do testowania API
SoapUI
Darmowe, otwartoźródłowe narzędzie do testowania API dla usług SOAP i REST